Rozdíl mezi povrchovými úpravami plovoucích podlah

Podlahy s keramickým lakem se již díky jeho vyvikajícím vlastnostem znovu nelakují. Ušetříte spoustu peněz a práce. Vznikne-li přece jen potřeba lak po čase obnovit, svěříme toto odborné firmně.

KERAMICKÝ LAK WTAX

Skládá se z 6 vrstev, které obsahují speciální kombinaci keramických nanočástic a mikročástic hliníku pro zvýšení pevnosti povrchu. Vícevrstvá konečná úprava WTAX kombinuje extrémně elastické vrstvy s „pancéřovou" mikro keramickou vrstvou a „nano" vrchní vrstvou s UV filtrem a texturovým efektem. Tento lak překoná jakýkoliv jiný lak pro korkové povrchy jak odolností proti opotřebení, nárazu a poškrábání, tak chemickou odolností.

KERAMICKÝ LAK WT

S použitím nových revolučních extrémně elastických pryskyřic a pokročilé technologie nanočástic, nabízí keramický lak WT vysoký výkon a výjimečný vzhled. Díky jeho optimální odolnosti proti mikro škrábancům a obroušení způsobených tvrdými částečkami nečistot a písku je tento lak vhodný do všech místností s vyšší zátěží. Zásluhou revoluční technologie nanočástic bude mít povrch korku vynikající vzhled: měkký, teplý a přírodní.

LAK AQUA2K

Pravděpodobně nejpokročilejší lak pro korek na vodní bázi. Dvousložkový lak, který se aplikuje v 5 vrstvách. Mezi jeho největší vlastnosti patří velice vysoká odolnost proti obroušení, dobrý kompromis mezi tvrdostí a elasticitou a vysoká chemická odolnost. Je jednoduchý na údržbu s nejběžněji užívanými prostředky a nezanechává žádný zbytkový zápach. S excelentní odolností proti světlu je tento lak nejvhodnější na barevné korkové podlahy.

LAK AQUA2K+

Lak na vodní bázi vhodný na korkodřevěné dýhované plovoucí podlahy. Dvousložkový lak, který se aplikuje v 5 vrstvách. Mezi jeho největší vlastnosti patří velice vysoká odolnost proti obroušení, dobrý kompromis mezi tvrdostí a elasticitou a vysoká chemická odolnost. Kromě toho AQUA2K+ využívá pokročilou keramickou technologii mikročástic k dosažení nesrovnatelně lepší odolnosti proti opotřebení. Další speciální vlastností je efektivní odolnost proti UV světlu, která chrání dřevěné podlahy před žloutnutím a blednutím. Tento lak překoná jakýkoliv jiný lak pro dřevěné dýhové plovoucí podlahy jak odolností proti opotřebení, nárazu a poškrábání, tak chemickou odolností.

UV LAK

Tento lak se nanáší jako akrylát. UV lampami se modifikuje na polyuretan. Dá se přelakovat laky na vodní bázi: C800, Cork. Vždy je ale nutné provést zkoušku přilnavosti. Povrch podlahy musí být zbavený všech nečistot. Na méně viditelném místě, například pod topením se na cca 2 cm2 přebrousí smirkovým papírem o zrnitosti 120 a poté se aplikuje lak v jedné vrstvě. Po 48 hodinách se pokusíme na lakovaném místě lak seškrábnout mincí. Neodlupuje-li se lak podobně jako folie, můžeme lakovat celou plochu.

UV LAK CX

Jedná se o 4 vrstvý systém: základní lak, vrstva pro vyplnění pórů, keramický základní lak a keramický vrchní lak. Díky použití keramických částic je zaručena vysoká odolnost proti opotřebení.

OLEJ

Jedná se o UV-tvrzený 100% vosko-olejový nátěr, založený na přírodních materiálech, příznivých životnímu prostředí. Dodává korkovým podlahám dobrou ochranu před opotřebením, čímž usnadňuje jejich údržbu a péči. Přírodní teplý dotek a krása korku je zdokonalena měkkostí a přirozeným vzhledem tohoto olejového nátěru.

Olejované a voskované plovoucí podlahy a dlaždice se již znovu nelakují.