Průvodce výběrem plovoucích podlah

Vybíráte novou podlahu a nevíte, pro kterou se rozhodnout? Rádi vám poradíme.

Co od nové podlahy očekáváte?

Na začátku výběru je důležité si ujasnit, jaké jsou vaše potřeby, představy a očekávání od nové podlahy.

Hledáte především odolnou podlahu, která všechno vydrží a nevyžaduje téměř žádnou údržbu? Nebo toužíte po podlaze z pravého přírodního materiálu, která vám umožní pohodlné chození naboso po teplé, pružné a tiché podlaze? Nebo si přejete kompromis - aby podlaha obsahovala kvality přírodních materiálů, ale byla „zabalena" do odolného povrchu?

Bude to podlaha do ložnice, do kuchyně, nebo koupelny? Chováte domácí mazlíčky, nebo máte ve zvyku se doma nepřezouvat?

Dobrá zpráva je, že v naší nabídce je dostatek podlah pro všechny typy uživatelů.

Hledáte přírodní podlahu, která bude tichá a teplá?

Pak si jistě vyberte z našeho katalogu korkových plovoucích podlah, které nabízíme v několika provedeních podle finální povrchové úpravy a v množství různých dekorů včetně barevných.

Korkové podlahy mají nejlepší užitné vlastnosti pro ty, kdo hledají přírodní povrch a podlahovinu pružnou, tichou a teplou. Korek je zdravotně nejvhodnější podlahovinou pro chození naboso, protože zabraňuje škodlivému ochlazování chodidel. Kromě toho jsou korkové podlahoviny ekologické, nealergické a odolné proti plísním, nehrozí uvolňování alergenů. Další výhodou je, že korkové plovoucí podlahy mají výrazný efekt útlumu kročejového hluku, jedná se o skutečně tiché podlahy. Jsou vhodné pro podlahové topení, jak jsme ověřili nezávislým měřením u předního výrobce podlahového topení v ČR.

Vrchní korková vrstva je chráněna některým z kvalitních laků, nebo povrchovou úpravou tvrdý olej, které vytvářejí povrch naprosto hladký a jednolitý (např. řada Emotions) anebo povrch mírně strukturovaný, který mírně kopíruje povrch korkové vrstvy (řada Studio) Při správné péči je korková podlaha velmi trvanlivá a je to vynikající volba pro vaše bydlení. Denně nás kontaktují zákazníci, kteří již mají zkušenost s korkovými podlahami a chtějí je znovu, protože poznali a oblíbili si jejich užitné vlastnosti.

Prvotřídní provedení lamely a kvalitní materiály zajišťují bezproblémovou pokládku a spokojené užívání.

Máte zájem o odolnou podlahu, která „vydrží všechno"?

V tom případě vám nabízíme vinylové plovoucí podlahy, v naší nabídce se jedná o špičkové plovoucí podlahy Vinylcork s dvojitou vrstvou korku a podlahovým zámkem UNICLIC. Luxusní vinylová vrstva na povrchu dodává podlaze pevnost a vysokou odolnost proti opotřebení (tř. zátěže 32), dvojitá vrstva korku v lamele se projevuje pružností, teplým povrchem podlahoviny a útlumem kročejového hluku, špičkové provedení lamely zajišťuje snadnou pokládku, tvarovou stálost podlahy a úplnou odolnost proti vlhkosti.

V nabídce je široká škála dekorů především v odstínech přírodního dřeva, antik dřeva a novinkou jsou dekory přírodního kamene. Vinylkorkové plovoucí podlahy jsou díky své velké odolnosti předurčeny do hal, předsíní, chodeb, kuchyní, ale díky žádaným dekorům dřeva a celkově vynikajícím užitným vlastnostem si je mnozí pokládají i do obývacích pokojů, jídelen a obytných zón svých domů. I vinylové plovoucí podlahy jsou vhodné pro použití s podlahovým topením, stejně jako všechny podlahoviny v naší nabídce.

Kuchyně

Osobní názory na vhodnou podlahovinu se asi nejvíce liší právě u výběru podlahy do kuchyně. Jinou podlahovinu si vybírají ti, kdo preferují přírodní vlastnosti a vzhled, jinou ti, kdo hledají především vysokou odolnost.

Vhodným řešení do kuchyní jsou korkové plovoucí podlahy Emotions, které nabízejí užitné výhody korku, ale jsou opatřeny povrchovou úpravou WTAX s vyšší životností. Povrchová úprava vytváří matný a hladký povrch, který zaručuje snadnou údržbu (tř. zátěže 31).

Pokud hledáte podlahu především odolnou a trvanlivou, vinylová plovoucí podlaha Vinylcork bude správnou volbou (tř. zátěže 32).

Předsíně

Do předsíní, kam se vstupuje ve venkovní obuvi, doporučujeme některou z podlah s vyšší odolností – především vinylové plovoucí podlahy Vinylcork (dekory přírodního vzhledu v podobě dřeva) nebo korkové plovoucí podlahy řady Emotions (tradiční i designové dekory korku).

Do hal a předsíní, které jsou součástí obytného prostoru, většinou vybíráme stejnou podlahovinu jako do hlavního obytného prostoru.

Obývací pokoje

Záleží jen na vás, pro jako podlahovinu se rozhodnete do obývacího pokoje, jídelny nebo do haly. Zde je přehled vhodných typů podlahovin z našeho sortimentu:

Korkové plovoucí podlahy řady Studio
Designové korkové plovoucí podlahy opatřené dvousložkovým lakem s podkladní vrstvou hot coating - HC A2K. Nabízejí vysokou odolnost povrchu. Povrchová vrstva je mírně strukturovaná, kopíruje profil přírodní korkové dýhy. Tato řada zahrnuje jedny z nejkrásnějších dekorů korkových podlah.

Korkové plovoucí podlahy řady Emotions
Nejprodávanější řada korkových plovoucích podlah, která zahrnuje širokou škálu tradičních a elegantních dekorů v odstínech korku přírodního, tmavého i světlé odstíny „crema". Povrchová úprava WTAX zajišťuje vysokou odolnost a povrch je naprosto hladký, bez struktury, matný.

Korkové plovoucí podlahy Bloom
Řada korkových plovoucích podlah s nejmodernějšími dekory včetně barevných. Na povrchu opatřené úpravou WTAX, povrch s mírnou strukturou.

Kožené plovoucí podlahy
Luxusní novinka. Tyto podlahy jsou vyrobené z pravé kůže (2,5mm vrstva recyklované kůže). Dvousložkový lak na vodní bázi AQUA2K je jako povrchová úprava aplikován v 5 vrstvách. Zaručuje vysokou odolnost proti opotřebení, dobrý kompromis mezi tvrdostí a elasticitou.V nabídce je řada dekorů v přírodních odstínech luxusní, zejména tmavé kůže, nově doplněna o světlé a barevné dekory.

Vinylové plovoucí podlahy Vinylcork
Jsou dobrá volba pro všechny, kdo do svého obývacího pokoje hledají vysoce odolnou podlahovinu. V nabídce je široká paleta dekorů zejména v odstínech přírodního dřeva, starožitného dřeva antic a nově i dekory v podobě přírodního kamene.

Ložnice

Pro chození naboso a s ohledem na nižší předpokládanou zátěž doporučujeme do ložnic podlahoviny z následujících řad korkových plovoucích podlah  – Studio (designové dekory s mírně strukturovaným povrchem), korkové plovoucí podlahy Bloom (moderní dekory včetně barevných) a korkové plovoucí podlahy Emotions (nejprodávanější řada korkových podlah).

Vzhledem k nižsí předpokládané zátěži v ložnicích a dětských pokojích lze doporučit i řadu Basic, která je levnější variantou korkových podlah s nižší třídou zátěže.

Variantou vhodnou do luxusních ložnic jsou kožené plovoucí podlahy Corium.

Dětské pokoje

Dětské pokoje bývají teoreticky považovány za místnosti s menší zátěží podlahoviny, ale záleží na způsobu her vašich dětí, jestli tomu tak skutečně je. Proto je na vás, co bude prioritou při výběru podlahoviny do dětského pokoje. Pro pohodlí při dětských hrách na podlaze a pobíhání naboso bychom rádi doporučovali především podlahoviny s co nejpřírodnějším a nejteplejším povrchem.

Vyšší míru odolnosti nabízejí korkové plovoucí podlahy z řady Studio (designové dekory s mírně strukturovaným povrchem), Bloom (moderní dekory včetně barevných) a Emotions (nejprodávanější řada korkových podlah).

Pokud pro dětský pokoj hledáte především odolnou podlahu pro vysokou zátěž, i zde můžeme doporučit vinylové plovoucí podlahy Vinylcork.

Vhodnou variantou s možností jasně barevných kombinací je plovoucí podlaha Recolour.

Komerční prostory

Do komerčních prostor nabízíme především vinylové plovoucí podlahy Vinylcork, které se vyznačují vynikající kvalitou, dlouhodobou životností i při vysoké zátěži a luxusními dekory.

VŠECHNY NAŠE PLOVOUCÍ PODLAHY JSOU VHODNÉ PRO TEPLOVODNÍ I ELEKTRICKÉ PODLAHOVÉ VYTÁPĚNÍ.